به گزارش پایگاه خبری راهبرد گیلان، شیوع ویروس منحوس کرونا برای بسیاری تعبیر کابوسی هولناک بود. همان کابوسی که فیلم های سینمایی در ژانرهای تخیلی و وحشتناک، آن را به تصویر می کشاندند. همان کابوسی که در آن شیوع ویروسی مرگبار و زامبی گونه، انسان ها را یکی پس از دیگری به کام مرگ می کشاند. […]

به گزارش پایگاه خبری راهبرد گیلان، شیوع ویروس منحوس کرونا برای بسیاری تعبیر کابوسی هولناک بود. همان کابوسی که فیلم های سینمایی در ژانرهای تخیلی و وحشتناک، آن را به تصویر می کشاندند. همان کابوسی که در آن شیوع ویروسی مرگبار و زامبی گونه، انسان ها را یکی پس از دیگری به کام مرگ می کشاند.

کرونا اگرچه در میزان کشندگی، منطبق با تخیلات کارگردانان هالیوودی نبود اما حداقل از منظر شیوع، دست کمی از ویروس های سینمایی نداشت. ویروسی که همزمان با انتشار گسترده اش، نه تنها خانواده های زیادی را با داغ جگرگوشه هایشان زمین گیر کرد بلکه با همه گیری خود، روی زشت جامعه ماشینی ما را به رخ کشید و نشان داد بشر با همه پیشرفت خود در عرصه علم و تکنولوژی هنوز نتوانسته بر غریضه اصلی خودخواهی خود غلبه کند.

کرونا پیر و جوان نمی شناخت. غنی و فقیر در نظرش یکسان بودند. بالاشهری و پایین شهری را مجبور به حبس در خانه کرده بود. این ویروس از همان ابتدا، تمام خطوط نامرئی تبعیض را در جامعه بشری به سخره گرفت. حتی حالا هم که واکسن های مختلف، این سرکش وحشی را تا اندازه ای به بند کشیده اند، کرونا مترصد فرصتی است تا با جهشی جدید، دوباره قدرت خود و ضعف بشر را به رخ بکشاند.

در این میان اما، بودند آن هایی که با از خودگذشتگی و ایثار، به دفاع برخاستند. آن هایی که اگر خط مقدم ایستادگی را خالی می کردند، خدا می داند چه فجایعی انتظار نوع بشر را می کشید. مدافعان سلامت در همان روزهایی که حتی برخی مسئولان بالادستی شان از ترس کرونا، انواع و اقسام مرخصی های چندین و چند ماهه را دوره می کردند، با کمترین امکانات به مصافی نابرابر رفتند. نبردی که نتیجه اش اگرچه به عقب راندن دشمن نامرئی بود اما تعداد زیادی از بهترین جوانان این مرز و بوم را هم از میان برد. شهدایی که در اوج جوانی، ثمره سال ها سختی تحصیل را نچشیدند و بعضی ها با حسرت دیدار دوباره فرزندان و والدینشان چهره در نقاب خاک کشیدند.

حالا که کرونا، تا حد زیادی به بند کشیده شده و به زودی با ورود واکسن های ایرانی، به خاطره ای تلخ مبدل خواهد شد، آن چه که در اذهان باقی خواهد ماند، همین رشادت های بی مزد و منت است. صحنه هایی که میزان اراده و ایمان مدافعان سلامت را به عنوان نقش آفرینان اصلی آن، محک زدند.

حالا اما صحنه انتخابات شورای شهر رشت شاهد حضور یکی از همین مدافعان سلامت است. مردی که زخم خورده اما نه خسته از خط مقدم نبرد با کرونا، چشم به یاری مردمی دوخته است که قرار است این بار، آن ها ناجی او باشند. مهدی رشاد به عنوان یک مدافع سلامت در حالی پا به عرصه انتخابات گذاشته که در روزهای اوج شیوع کرونا و بر خلاف برخی از اسلاف خود، صحنه را خالی نکرد و با امید کمک به همشهریانش، بر بالین بیماران کرونایی حاضر شد. شاید همین به تنهایی نشان دهد که وی در صورت حضور در کسوت نماینده مردم، اهل خالی کردن میدان نخواهد بود. میدانی که به مراتب کم خطرتر از میدان مبارزه با کرونا خواهد بود!

رشادت های رشاد همچون جانفشانی های تمام مدافعان سلامت از یادها فراموش نخواهد شد. نتیجه انتخابات شورا هر چه که باشد، مهر مدافعان سلامت در قلب مردم جا دارد و هیچ چیز نمی تواند خدشه ای هر چند کوچک بر آن وارد کند.