رشت- کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه رسانه ها در انتخابات نقش هدایتگری دارند، گفت: جلب مشارکت حداکثری در مقابل هجمه غول‌های رسانه‌ای دشمن، وظیفه رسانه است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد گیلان، سعید صادقی با اشاره به نقش محوری مردم در دوام و قوام انقلاب اسلامی، اظهار کرد: مردم پایه گذار انقلاب اسلامی هستند و در استمرار آن نیز باید نقش آفرین باشند و حضور در پای صندوق‌های رأی یکی از مؤلفه‌های نقش آفرینی مردم در دوام و قوام انقلاب است.

وی با اشاره به وضعیت انتخابات قبل از انقلاب، ادامه داد: انتخابات در آن زمان بیشتر نمایشی بود و افراد از قبل گزینش می‌شدند و مشارکت مردم نقشی در سرنوشت آنها نداشت.

رئیس دانشگاه پیام نور استان گیلان با بیان اینکه انقلاب اسلامی به انتخابات و مشارکت مردم در سرنوشت خود معنی و مفهوم بخشید، گفت: انتخابات بعد از انقلاب اسلامی از نظر کیفیت و کمیت در کمتر کشوری پیدا می‌شود و این مشارکت حداکثری نشان دهنده بالندگی نظام اسلامی است.

صادقی با اشاره به حضور اثرگذار مردم در صحنه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی، این پای کار بودن مردم را نشان دهنده پایبندی آنها به نظام و انقلاب برشمرد و بیان کرد: هرگاه انتخابات در کشور برگزار شده مردم به صحنه آمدند. چه در زمان رأی به جمهوری اسلامی و چه در انتخابات ادوار گذشته و حسن نیت خود را به نظام ثابت کردند.

وی با تاکید بر اینکه باورمندان و معتقدین به نظام همیشه پای صندوق‌های رأی حاضر شده‌اند، تصریح کرد: بخش دیگر مشارکت کنندگان در انتخابات مردم عادی هستند که نظام را قبول دارند در برهه‌ای مشارکت آنان با توجه به عملکرد رئیس جمهور، نماینده مجلس بالا و پایین می‌شود.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه رسانه در سبک زندگی بسیار مؤثر است، به تبیین دیدگاه امام راحل نسبت به اهمیت رسانه ملی و دیگر رسانه‌ها در لایه‌های مختلف پرداخت و گفت: حضرت امام خمینی (ره) تلویزیون را دانشگاه می‌داند که وظیفه آن ارتقا دانش و سطح سواد عمومی جامعه است.

صادقی با اشاره به گستردگی و فراگیری رسانه و بویژه فضای مجازی در شرایط کرونایی، بیان کرد: شرایط معرفی کاندیداها و انتخابات به دلیل شیوع کرونا متفاوت شده است و رسانه می‌توانند جای متینگ‌های انتخاباتی را بگیرند و در این باره نقش آفرین باشند.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر رسانه‌ها نقش اثرگذاری در روند انتخابات داشته و هدایت گر بودند و این مهم در دهه اخیر ملموس است.

صادقی با اشاره به نقش رسانه‌ها در جلب مشارکت حداکثری در مقابل هجمه غول‌های رسانه‌ای دشمن علیه نظام اسلامی، گفت: خبرنگاران برای جلب مشارکت حداکثری تلاش کنند