رشت- رئیس مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی ۱۷ شهریور رشت با تشریح جزئیات فوت دو کودک، گفت: یک کودک پیش از مراجعه به مرکز و کودک دیگر نیز با وجود ارائه خدمات درمانی تخصصی و فوق تخصص فوت کرد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد گیلان، سعید سادات منصوری در تشریح جزئیات فوت دو کودک اهل شهرستان خمام، اظهار کرد: ۹ خرداد ماه پسر بچه‌ای سه ساله بدون علائم حیاتی توسط پدر و همراهان، به واحد اورژانس بیمارستان ۱۷ شهریور منتقل شد که علیرغم تلاش پزشکان و CPR بیمار، متأسفانه بازگشت علائم حیاتی میسر نشد.

وی با اشاره به فوت کودک دیگر از این خانواده که با احتمال مسمومیت غذایی به این بیمارستان مراجعه و بستری بود، افزود: با توجه به شرح‌حال اخذ شده از پدر بیمار مبنی بر مصرف ماده غذایی توسط مادر و دو فرزند و بروز علائم مشابه در هر سه نفر، دختر بچه هفت ساله نیز با علائم بی‌حالی در مرکز بستری و با توجه به احتمال مسمومیت غذایی، مشاوره‌های تخصصی و فوق تخصصی جهت مداوای وی انجام شد و علیرغم تلاش‌های کادر درمان، کودک دوم نیز فوت کرد.

رئیس مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی ۱۷ شهریور رشت از ارجاع اجساد متوفیان به پزشکی قانونی گیلان خبر داد و گفت: با عنایت به موارد فوق، در همان ابتدا موضوع به کارشناسان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و مرکز بهداشت استان منعکس و اجساد نیز جهت تعیین علت فوت به پزشکی قانونی منتقل شدند.

گفتنی است؛ مادر خانواده خمامی نیز در مرکز آموزشی درمانی رازی رشت بستری بوده که به گفته پزشک معالج، علیرضا بادسار، متخصص پزشکی قانونی و مسمومیت‌های این مرکز، حال عمومی بیمار خوب و امروز مرخص خواهد شد.