گروه استان‌ها- معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: وضعیت شهرهای لاهیجان و رودبار در استان گیلان نارنجی شد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد گیلان ، آبتین حیدرزاده شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آمار کرونا در استان گیلان مانند هفته گذشته در حال صعود است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان خاطرنشان کرد: همچنان بیماران سرپایی بیشتری شناسایی شده و تعداد زیادی از بیماران کرونایی نیز بستری می‌شوند.

وی افزود: با وجود اینکه معمولاً در روزهای تعطیل تعداد بیماران کرونایی کمتری به بیمارستان مراجعه کرده و بستری‌ می‌شوند اما در ۲۴ ساعت گذشته ۸۰ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان‌های استان گیلان بستری شدند.

حیدرزاده عنوان داشت: تعداد کل بستری‌شدگان کرونایی در استان گیلان به ۴۰۰ نفر رسیده که از این تعداد ۶۰ نفر به دلیل وخامت حالشان در ICU قرار دارند و احتمالاً به‌زودی ۲۰ بیمار بدحال دیگر به بخش ICU منتقل می‌شوند.

وی گفت: شهرستان لنگرود و رودسر روزهای گذشته به وضعیت نارنجی درآمدند و براساس آماری که به وزارت بهداشت ارسال شد اعلام کردند که احتمالاً از فردا شهرستان‌های جدیدی به شهرهای نارنجی استان افزود می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان ابراز داشت: این شهرها عموما شامل رودبار و لاهیجان است که به شهرهای نارنجی افزوده می‌شوند و این روند صعودی نارنجی شدن شهرهای گیلان مانند تمام کشور ادامه دارد.