گروه استان‌ها- رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان گفت: مسافران زمان خروج خود از گیلان را به ساعات پایانی روز ۱۳ فروردین موکول نکنند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد گیلان ، سرهنگ جاور صفاری شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر ترافیک در جاده‌های ارتباطی گیلان روان است البته از روز گذشته و صبح امروز شاهد خروج مسافران از استان گیلان بودیم.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان افزود: به دلیل خروج مسافران از عصر امروز در محور رشت به قزوین به‌ویژه در محدوده شهر رودبار و پل سراوان به امامزاده هاشم در باند شمال به جنوب ترافیک نیمه سنگین اما روانی را شاهد بودیم.

صفاری خاطرنشان کرد: تردد در جاده‌های مواصلاتی استان گیلان نسبت به دور نخست تعطیلات نوروزی روان‌تر بوده البته تعدادی از مسافران به دلیل روز طبیعت در سطح استان حضور دارند.

وی تصریح کرد: اگر فردا زمان خروج این مسافران از استان به درستی مدیریت نشود پیش بینی می‌شود که در محور رشت به قزوین به‌ویژه در محدوده سراوان به امامزاده هاشم و شهر رودبار شاهد کندی تردد باشیم.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان بیان کرد: از هم‌وطنان می‌خواهیم که به تدریج از استان خارج شده و زمان خروج خود را به ساعات پایانی روز جمعه موکول نکنند.

صفاری با بیان اینکه محور مذکور کشش این حجم از ترافیک را ندارد گفت: پرهیز از توقف‌های غیرضروری در طول مسیر نیز می‌تواند به روان‌تر شدن ترافیک کمک کند.

وی افزود: برای روز ۱۳ فروردین طرح ویژه انتظامی ترافیکی در جاده‌های منتهی به تفرجگاه‌های استان اجرا می‌شود و کنترل رفتارهای پرخطر در رانندگی و توقیف خودروهای متخلف در دستور کار قرار دارد.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان با اشاره به اینکه رعایت قواعد رانندگی می‌‌تواند ایمنی سفر و کاهش حوادث را تضمین کند اظهار داشت: رانندگان کامیون‌ها نیز از سوار کردن مسافر در قسمت بار اجتناب کنند.