آبریزش، خارش چشم، بینی و حلق و سرفه از علائم مشترک کرونا و آلرژی است، اما تفاوت این دو در پایداری این نشانه‌ها است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد گیلان ، محمدحسین حکمت آرا با اشاره به اینکه آلرژی به معنی حساسیت به برخی مواد است گفت: گرفتگی، آبریزش و کیپ شدن بینی و خارش ته حلق و گلو از علائم آلرژی است که می‌تواند به صورت فصلی یا دائمی باشد. آلرژی می‌تواند به خشکی پوست و اگزما هم منجر شود. اما بهترین درمان دوری از موادی است که بدن نسبت به آن عکس العمل نشان می‌دهد. با توجه به افزایش مواد شیمیایی در پماد‌ها و لوسیون ها، بدن می‌تواند از خود حساسیت نشان دهد. مواد شوینده، گرده‌های کپک و حتی پر مرغ و پشم گربه و سگ می‌تواند ایجاد آلرژی کند که علاوه بر تاثیر روی گوش و حلق و بینی و ریه می‌تواند بر پوست هم تاثیر بگذارد.

متخصص و جراح گوش و حلق و بینی  با تاکید بر اینکه بهترین راه درمان آلرژی شناسایی موادی است که مصرف می‌کنیم و به آن‌ها حساسیت داریم گفت: حتی برخی اسپری‌هایی که برای جلوگیری از کرونا استفاده می‌شود می‌تواند منجر به آلرژی پوست شود. استفاده از صابون معمولی، کرم ویتامین آ و ترکیب روغن زیتون با آبلیمو‌ می‌تواند پوست را نرم کند. ضمن اینکه برخی ماسک‌ها به پوست حساسیت می‌دهد و در جاهاییکه ماسک صورت را می‌پوشاند قرمزی دیده می‌شود بهتر است از ماسک‌هایی که با پارچه‌های نخی دوخته شده و دست دوز است، استفاده کرد.
حکمت آرا درباره علائم مشترک و افتراقی کرونا و آلرژی گفت: کرونا یا سرماخوردگی‌هایی که شبیه کرونا هستند وجوه مشترک و تفاوت‌هایی با آلرژی دارند. آبریزش، خارش چشم، بینی و حلق و سرفه از علائم مشترک است. این علائم در کرونا به صورت محدود است، اما در آلرژی‌ها می‌تواند به قدر یک فصل ادامه پیدا کند.
  • منبع خبر : فارس