گروه استان‌ها- کاروان خودجوش مردمی و خودرویی عاشقان ولایت امام زمان(عج) همزمان با نیمه شعبان در سطح شهر رشت به حرکت درآمد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد گیلان ، ۱۵ شعبان روز میلاد امام زمان(عج) است؛ امامی که هر صبح و شام آوای «هل من ناصر ینصرنی» سر می‌دهد و یار می‌طلبد اما هلهله ایادی شیطان و امواج سپاه کفر، شنیدن صدای استغاثه حضرت را مشکل ساخته است و افسوس که پرده‌های غفلت و معصیت، گوش‌ها را سنگین و ناشنوا کرده است.

هدف نهایی ظهور، رساندن انسان به نهایت درجه عبودیت، معرفت الهی و فراگیری مهر و محبت رحمانی است و شمشیر قهر و انتقام آن حضرت نیز برای از میان برداشتن معاندان و مستکبرانی است که بویی از مهر و محبت نبرده‌اند و فراگیر شدن رأفت و رحمت در جهان و رسیدن انسان به سعادت را بر نمی‌تابند.

مردم جهان که سال‌ها طعم تلخِ تبعیض و ستم را چشیده‌اند همواره منتظر آمدن یک منجی برای از بین بردن ظلم هستند؛ مردم کوفه نیز از ستم معاویه به تنگ آمده بودند و از امام زمانشان خواستند تا بیاید اما دلبستگی به دنیا و ترس مانع آنها در یاری امام زمانشان شد دلهایشان مایل به آن حضرت بود اما شمشیرهایشان مقابل او قرار گرفت.

اکنون ظلم و فساد باعث شد که همه به سمت انتظار امام زمان(عج) بروند و ذکر “اللهم عجل لولیک الفرج” بر لب‌ها جاری شده اما حواسمان باشد که دیوار “توجیه” همچنان بلند است و در امتحان‌ها مشخص می‌شود که آیا در عمل هم به آنچه که به زبان گفته‌ایم پایبندیم یا مانند کوفیان زمانی که باید در صحنه باشیم توجیه می‌آوریم.

یکی از ویژگی‌های مهم یاران امام زمان(عج) ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری است؛ یاران حضرت، ایشان را به شایستگی می‌شناسند و از ایمان عمیق و استوار برخوردارند که همت را بر می‌انگیزد، گام‌ها را استوار می‌کند، دل‌ها را قوّت می‌بخشد و مانع لرزش قلوب در حوادث و فتنه‌های آخرالزمان می‌شود.

آن حضرت، مؤمن‌ترین افراد را براى برقراری حکومت جهانى خود انتخاب می‌کند بنابراین کسی که قصد یاری حضرت را دارد باید از هر فرصتی برای تقویت ایمانش استفاده کند؛ مبادا با سهل‌انگاری، فرصت یاری حضرت را از دست بدهد و ممکن است زمانی به خود آمده و ببیند در لشکر دشمن مقابل امام زمان ایستاده‌ است.

امام صادق نیز فرمودند: «ایمان خود را قبل از ظهور تکمیل کنید چون در لحظات ظهور ایمان‌ها به سختی مورد امتحان و ابتلاء قرار می‌گیرند.»

از طرفی امروز دشمن به‌شدت علیه آن حضرت کار می‌کند و در چنین شرایطی “دعا کردن” به تنهایی کافی نیست و اگر امروز وارد میدان عمل نشویم و دلمان را تنها به دعا کردن‌ خوش کنیم چگونه می‌توانیم در هنگام ظهور همچون شهیدان کربلا از امام خود دفاع کنیم؟ البته دعا خوب است و باید به‌عنوان مکمل در کنار کار باشد.

دشمن با ساخت فیلم، انیمیشن و بازی برای نوجوانان و جوانان قهرمان‌سازی می‌کند و این تأسف‌بار است بنابراین افزایش آگاهی جامعه نسبت به آن حضرت و قیامش ضروری است و باید جامعه بیشتر با آن حضرت آشنا شود.

وجود مسجد مقدس جمکران به عنوان میعادگاه منتظران در شهر قم موجب شده تا این شهر مهم‌ترین کانون حضور ارادتمندان به ساحت امام‌ عصر(عج) در نیمه شعبان باشد و همه ساله جمعیت میلیونی زائران از سراسر ایران و سایر کشورهای جهان خود را به این شهر می‌رسانند.

اما کرونا مانند سال گذشته بر جشن‌های نیمه شعبان تأثیر گذاشت و در استان گیلان و شهر رشت نیز قرار شد از تجمعات پرهیز شود اما کاروان خودرویی شادی نیمه‌شعبان به‌صورت خودجوش متشکل از گروه‌های مردمی و جهادی با شکوهی هرچه‌ تمام‌تر و رعایت پروتکل‌ها در سطح شهر رشت به‌ حرکت درآمد.

یکی از محبان حضرت مهدی(عج) در این کاروان در مقابل دوربین خبرگذاری تسنیم با بیان اینکه دشمنان همچنان به‌دنبال مقابله با جریان ظهور و مهدویت هستند اظهار داشت: اما جبهه حق نیز برای زمینه‌سازی ظهور جمع شده‌اند و معتقدم باید از هر فرصتی برای اعتلای فرهنگ اسلام و مهدویت استفاده کنیم.

وی گفت: امروز با خانواده و فرزندانمان در کاروان خودرویی نیمه شعبان حضور پیدا کردیم تا ضمن ایجاد شور و شعف در جامعه به سهم خودمان حرکتی در راه امام زمان(عج) و به یاد آن حضرت انجام دهیم و امیدوارم که همه در زمان ظهور آن حضرت باشیم.

این محب حضرت مهدی(عج) خاطرنشان کرد: با وجود گناهکاری و روسیاهی‌ اما امیدواریم که بتوانیم جزو یاران آن حضرت باشیم و فرزندانمان با فرهنگ مهدوی بیشتر آشنا شوند و در این راه رشد کنند و شاهد تحقق عدالت مهدوی در سراسر دنیا باشیم.

یکی از نوجوانان این کاروان نیز اظهار داشت: امیدوارم شاهد ظهور امام زمان(عج) و جزو سربازان آن حضرت باشم و شناختم را نسبت به آقا بیشتر کرده و با رعایت حجاب، اعمال خوب و نماز اول وقت در راه ایشان گام بردارم.

یکی دیگر از بانوان زهرایی کاروان خودرویی نیمه شعبان در رشت ضمن تبریک ولادت باسعادت امام زمان(عج) اظهار داشت: امروز جامعه نیاز واقعی خود را به وجود آن حضرت حس می‌کند و فریادها به گوش می‌رسد و مردم منتظر عدالت واقعی امام زمان(عج) هستند لذا باید خودمان را مهیای ظهور کنیم.

وی با بیان اینکه هر کسی در هر کاری خود را برای ظهور آن حضرت آماده کند تصریح کرد: می‌دانیم کوتاهی‌هایمان بسیار بوده است اما همچنان امید داریم که آن حضرت دستمان را بگیرد تا در راه ایشان ثابت‌قدم بمانیم و بتوانیم سربازان خوبی برای ظهور آن حضرت تربیت کنیم.

یکی دیگر از بانوان گفت: از آنجا که به دلیل شرایط کرونا امکان حضور در هیئت‌ها و تجمعات وجود ندارد لذا با خانواده در کاروان خودرویی نیمه شعبان حضور پیدا کردیم تا ضمن انتقال شور و شعف به جامعه یاد آن حضرت را در دلها زنده کنیم از طرفی کمترین کاری که آن حضرت از ما خواستند دعا برای ظهور است.