رئیس سازمان صمت گیلان نیاز مصرفی روغن در گیلان را روزانه ۱۰۰ تن دانست و گفت: روزانه ۹۰ تن روغن در گیلان توزیع می‌شود که بخشی از نیاز استان توسط کارخانه، بخشی دیگر توسط فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بخشی دیگر توسط شرکت‌های پخش توزیع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد گیلان ، فرهاد دلق پوش امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در رشت، با بیان اینکه تدابیر لازم در جهت تامین میوه بازار شب عید اتخاذ شده است، اظهار کرد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده ۵۰۰ تن پرتغال و ۳۰۰ تن سیب تا ۱۵ اسفندماه به سردخانه‌های گیلان ارسال و سپس به منظور تامین‌بازار شب عید با نرخ مصوب و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازار عرضه می‌شود.

وی با اعلام چگونگی نحوه توزیع میوه شب عید در بازار با توجه به شیوع کرونا گفت: میوه‌ها به اتحادیه‌های مربوط در سراسر گیلان داده شده و آنان با ساز و کاری مشخص این میوه‌ها را درمیان مردم توزیع می‌کنند.

رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به سهمیه سه هزار و ۵۸۵ تنی روغن در این استان افزود: از آبان‌ماه تاکنون از سه هزار و ۵۸۵ تن سهمیه خانوار گیلان دو هزار و ۸۵۷ تن روغن جذب و مابقی در روزهای آینده جذب می‌شود.

دلق پوش با اذعان به اینکه روغن خام در دو کارخانه روغن گیلان تصفیه می‌شود، بیان کرد: در گیلان دو کارخاخه روغن با ظرفیت ۱۵ و ۵۰ تن وجود دارد که روغن‌های خام‌را به روغن پخت و پز و سرخ کردنی تبدیل کرده و با پیگیری‌های صورت گرفته در تلاشیم تا ظرفیت این دو کارخانه را به ۱۰۰ تن برسانیم.

وی نیاز مصرفی روغن در گیلان را روزانه ۱۰۰ تن دانست و تصریح کرد: روزانه ۹۰ تن روغن در گیلان توزیع می‌شود که بخشی از نیاز استان توسط کارخاخه، بخشی دیگر توسط فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بخشی دیگر توسط شرکت‌های پخش که ماهانه هزار تن روغن در شبکه‌های توزیع پخش می‌کنند توزیع می‌شود.